Poslušně hlásíme, že máme prázdniny. Moc se omlouváme, ale výjimečně krabičky odešleme 6.5., nejdéle 10. 5. Platí to pro objednávky od pondělí 29.4. Odjeli jsme odpočívat. Děkujeme za pochopení!

Závěs na fotky & fotorámeček

I z obyčejné větvičky můžete vykouzlit nádhernou dekoraci, na kterou si pověsíte fotky z prázdnin. Stačí zauzlovat, omotat, zauzlovat, utáhnout, motat, motat a motat a je to. Pojďte si s námi vyrobit rámeček z malých větviček, nebo několik závěsů, anebo obojí. 

Co potřebujete

klacíky (dlouhé asi 30 cm)

přízi

minikolíčky

ramecek_1 

Jak postupovat

  1. Nejprve jděte ven a nasbírejte větvičky. Měly by být dlouhé asi 25-30 cm = na šíři fotky + něco navíc. Na rámeček budete potřebovat 4 větvičky, na závěsy alespoň 2.
  2. Pokud chcete udělat rámeček, čtyři větvičky položte na stůl a udělejte z nich čtverec. Konce větviček by se měly lehce překrývat. Dejte jen pozor, aby boční větvičky byly na té horní a dolní obě dvě.
  3. Teď vezměte dva konec a omotejte je přízí na kříž, aby větvičky u sebe na konci držely.
  4. To samé udělejte s ostatními, aby vznikl čtverec, který před chvíli ležel na stole.
  5. Pokud čtverec drží tvar, navažte přízi na pravou větvičku a vypněte ji co nejvíc k protější větvičce. Podle velikosti fotky by se do rámečku mohly vejít 2-3 řádky. Na ty připevněte fotky pomocí kolíčků z krabičky.
  6. Rámeček by měl viset. Navažte přízi na horní větvičku - na pravé i levé straně udělejte uzlíky tak, aby držely rámeček na hřebíčku. Rámeček je hotový!
  7. Pokud chcete udělat barevné závěsy na fotky, vezměte si jednu větvičku. Omotejte ji barevnou přízí po celé délce. Klidně střídejte barvy.
  8. Teď navažte jednu přízi tak, aby visela dolů. Na tuhle přízi budete zavěšovat fotky. Na konec příze můžete navázat klidně malou šišku, kytičku nebo žalud. A stejně navažte i druhou přízi vedle.
  9. Závěs by měl také viset. Navažte přízi na větvičku - na pravé i levé straně udělejte uzlíky tak, aby držely závěs na hřebíčku.
  10. Jestli si nevíte rady, co a jak a kam navázat, podívejte na video. 

 

Rámeček na fotky

Závěs na fotky