Poslušně hlásíme, že máme prázdniny. Moc se omlouváme, ale výjimečně krabičky odešleme 6.5., nejdéle 10. 5. Platí to pro objednávky od pondělí 29.4. Odjeli jsme odpočívat. Děkujeme za pochopení!

🌼 Lisování květin a listů - rychlé i pomalé 🌼

Máme pro vás v kapse pár tipů, jak zrychlit sušení květin, aby byly k vyrábění připraveny co nejdříve, nejlépe hned. Vše pročtěte a nezapomeňte si příspěvek uložit na později.

 🌸 V mikrovlnce
Pokud nemáte chuť čekat pár týdnů na vylisované květiny, můžete je zkusit vysušit v mikrovlnce. Květiny nebo cokoli, co chcete vysušit, naskládejte mezi 2 ubrousky (můžeš použít i dva útržky toaleťáku), každou další vrstvu prokládejte dalšími ubrousky. Nakonec shora a zespoda přidejte karton, pěkně to stáhněte gumičkami a vložte balíček na 30 sekund do mikrovlnky na základní teplotu. Zkontrolujte jednu vrstvu, a pokud není ještě suchá, vložte ji do mikrovlnku na dalších 10 sekund. Povedlo se?

lis4

🌸 V troubě
Pokud máte lis na květiny, můžete ho vložit do trouby rozehřáté na 50 °C asi na 30 minut. Lis průběžně kontrolujte, aby se nepoškodil. My ještě pro jistotu pokládáme lis na plech.

lis1

🌸 V knize nebo lisu
Léty prověřený, ale časově náročný způsob sušení květin je v těžkých knihách nebo lisu. Květiny vložíte mezi dva savé papíry nebo noviny a zalistujete je do knihy. A navrch přidáte další těžkou knížku. Nevýhodou je, že když vložíte květin moc, můžete trochu poškodit hřbet knihy. Doporučujeme vkládat do knih jen menší květinky a listy bez velkých stonků.

Na velké květiny můžete připravit improvizovaný lis z kartonu, jako vidíte na fotkách. Mezi kartony vložíte papíry, ideálně kuchyňské utěrky, které dobře sají. Mezi jednotlivé utěrky přidejte i papíry, a pokud máte vrstev hodně, klidně i karton. Vše stáhnete gumičkami, vložíte mezi knihy a už jen čekáte.

lis2

lis3