Poslušně hlásíme, že máme prázdniny. Moc se omlouváme, ale výjimečně krabičky odešleme 6.5., nejdéle 10. 5. Platí to pro objednávky od pondělí 29.4. Odjeli jsme odpočívat. Děkujeme za pochopení!

Tipy a triky na lisování květin

Jak lisovat a sušit květiny

Asi už tušíte, že pro vás máme v kapse pár tipů, jak zrychlit sušení květin, aby byly k vyrábění připraveny hned.

IMG_7117

V knize nebo lisu

Léty prověřený, ale časově náročný způsob sušení květin je v těžkých knihách nebo lisu. Květiny vložíte mezi dva savé papíry nebo noviny a zalistujete je do knihy. A navrch přidáte další těžkou knížku. Nevýhodou je, že když vložíte květin moc, můžete trochu poškodit hřbet knihy. Doporučujeme vkládat do knih jen menší květinky a listy bez velkých stonků.

V mikrovlnce

Pokud nemáte chuť čekat pár týdnů na vylisované květiny, můžete je zkusit vysušit v mikrovlnce. Květiny nebo cokoli, co chcete vysušit, naskládejte mezi 2 ubrousky (můžete použít i dva útržky toaleťáku), každou další vrstvu prokládejte dalšími ubrousky. Nakonec shora a zespoda přidejte karton, pěkně to stáhněet gumičkami a vložte balíček na 30 sekund do mikrovlnky na základní teplotu. Zkontrolujte jednu vrstvu, a pokud není ještě suchá, vložte ji do mikrovlnku na dalších 10 sekund. Povedlo se?

V troubě

Pokud máte lis na květiny, můžete ho vložit  do trouby rozehřáté na 50 °C asi na 30 minut. Lis průběžně kontrolujte, aby se nepoškodil. My ještě pro jistotu pokládáme lis na plech.

IMG_7111

IMG_8197