Poslušně hlásíme, že máme prázdniny. Moc se omlouváme, ale výjimečně krabičky odešleme 6.5., nejdéle 10. 5. Platí to pro objednávky od pondělí 29.4. Odjeli jsme odpočívat. Děkujeme za pochopení!

FAQ

Co v krabičce najdu?

Návody na výrobu různých dekorací, ať už z přírodnin, nebo v kombinaci s přírodními materiály = větvičkami, kamínky, listy a tak dále.

Pokud budeme potřebovat něco z papírnictví nebo rukodělných obchůdků, najdete to v krabičce. Už žádné chybějící lepidlo, sbohem, bavlnko, kterou nemůžu najít, měj se drátku, který jsem používal/a minulý měsíc. Nenajdete tam opravdu jen to, co v domácnosti má každý jako třeba sklenici od zavařeniny.

 

Pro koho je krabička?

Krabičku ocení děti ve věku od 4 do 7 let. Menší děti budou potřebovat výraznější pomoc, ale určitě si najdou to své zabaví se.

 

Co jsou 4 krabičky za rok?

Taková forma předplatného. Jednou za 3 měsíce vám dorazí krabička spojená s ročním obdobím. Zatím jsou krabičky v plenkách a v našich hlavách, ale vaši důvěru nezklameme. Jakmile krabičku odešleme, dostanete od nás zprávu.

 

Mám 2 a více dětí

Nemusíte objednávat 2 a více krabiček, stačí siobjednat krabičku pro 2 děti a my do jedné krabičky přidáme jen aktivity, rašelinky a semínka navíc. Ušetříme se obalový materiál a vytisknuté návody, které podle nás stačí v jednom vyhotovení pro více dětí.

 

 

Bydlím ve městě a nemám zahradu

To nevadí, aktivity jsou připraveny i do domácího městského prostředí. Budete potřebovat jen park poblíž a okenní parapet, aby rostlinky mohly růst. 

 

Je to ekologické?

Raději říkáme odpovědné. Snažíme se vybírat suroviny na výrobu od českých dodavatelů - korálky nakupujeme v Jizerských horách, nitě v České Třebové, voskované provázky u Pradědu. Obalové materiály jsou z recyklovaného papíru a na recyklovaný papír i tiskneme návody. Lepidla jsme vybrali ekologická od rakouské firmy Kores a podporovat budeme i Koh-i-noor. Budeme se snažit, aby krabička byla jednou na 100 % česká.

 

Vyplatí se to?

Rozhodně. Děti se naučí sít semínka, sledovat růst rostlinek a pečovat o ně, pozorovat v přírodě, co se kde šustne, a vyrábět hezké dekorace pomocí přírody. A vy konečně využijete všechno, co vaše děti na procházkách stejně posbírají.

 

Můžu Venkohrátky darovat?

Určitě. Stačí zakoupit krabičku a jako doručovací adresu vyplnit adresu obdarovaného. Stejně tak v případě předplatného v podobě 4 krabiček za rok. Pokud byste chtěli dárkový poukaz, vyrobíme, stačí nám napsat.

 

Kdo jsou Venkohrátky?

Jakub a Alžběta, rodiče dvou holčiček, kteří jsou radši v lese na procházce, než doma na gauči. A také Evelína, která sbírá všemožné kamínky i šišky od nepaměti, a Thea, která je zatím vozí jen v kočárku.