Poslušně hlásíme, že máme prázdniny. Moc se omlouváme, ale výjimečně krabičky odešleme 6.5., nejdéle 10. 5. Platí to pro objednávky od pondělí 29.4. Odjeli jsme odpočívat. Děkujeme za pochopení!

📖 Tipy na knihy o přírodě

SChtěli byste s dětmi zkoumat svět a předávat jim toho, co nejvíce? Pokud občas taky trochu tápete, co ještě povídat, zabořte nos do těchto knih a objevujte a objevujte.

📖 Venku

Tahle je kniha je spíš pro nás, pro rodiče. Ale myslím, že starší děti 10+ ji také už docení. Je minimalisticky ilustrovaná v omezené paletě barev a je i tak úžasně vystihující. Najdete v ní velkou spoustu zajímavostí, které můžete s dětmi ověřovat. My třeba pořád pátráme po šnečích ulitách, které se stačí doprava. Zatím jsme po deštích při zachraňování našli jen leváky.

Kniha je rozdělená do několika témat - ptáci, stromy, obojživelníci, květiny, savci, mraky, moře a tak dále.

Krom spousty informací, které nás ve škole neučili, nebo jsme je zapomněli, dostanete i návody, jak pomoci zachránit ohrožené ptactvo, nebo jak vyrobit dalekohled. Určitě s tímhle skvostem nešlápnete vedle a budete s k němu vracet. 

 IMG_7991 IMG_7992

📖 Mazej ven! Kniha pro malé objevitele

Tuhle nádherně ilustrovanou knihu vydala Raketa, takže o kvalitě není třeba pochybovat. Najdete v ní třeba návod na lesní bunkr, dřevěná chrastítka nebo frotáž kůry. Krom toho nezapomínají autoři připomenout bezpečnost v lese, ohleduplnost a samozřejmě ochranu přírody.

Thee se moc líbí obrázky a s Evel si ji čteme a čteme.

IMG_7999 IMG_7998 

📖 Pojď si hrát ven

Podobně jako kniha Mazej ven! i tahle je plná projektů, které můžete s dětmi podniknout. Kniha pokrývá všechna roční období, noc i den. Můžete třeba pozorovat noční život hmyzáků, vyrobit draka do větru, zasadit spirálu z cibulek nebo si udělat kaskádovitý záhon z batohu. Kniha je do každého počasí a určitě se tvořivým rodičům neztratí.

Na poslední stránce jsou navíc odkazy na další aktivity a zahraniční zdroje.

IMG_7986  

📖 Samolepková kniha Ovoce a zelenina

Koupila jsem jí Eve v 2,5 letech, abychom se zabavily na pláži, a pořád se k ní vracíme. Procvičila si s ní různé druhy ovoce a zeleniny a poznala i exotické ovoce. Skvělé je, že děti lepí zeleninu podle toho, zda roste nad zemí, pro zemí, třídí ji podle druhů, projdou procesem klíčení ze semínka až po opylení a dozrání plodu. Vydáte s zkrátka na velkou výpravu do zahrady.

Samolepky jsou u nás pořád hit. Jen teď kupujeme volné samolepky a Evelínka je lepí na papír a dokresluje příběh.

 IMG_7989 IMG_7990

 

📖 Můj první zápisník


Krásně ilustrovaný sešit od Amélie Janíkové je v tvrdé vazbě. A pořád se do něj ostýcháme něco napsat. Je to velká krása. Na začátku si dítko vybere strom a ten ho provází celým rokem.

Děti budou stříhat, spojovat, dokreslovat, hledat, vybarvovat. I tvořit.

Má být od 3 let, ale myslím, že je

spíše pro 4leťáky.

  IMG_7996


📖 Montessori příroda s Baltazarem a také Pepínem!


Sešit vydalo nakladatelství Svojtka. Ilustrace se propojují s reálnými obrázky. Děti budou dokreslovat, tvořit, dolepovat, vystřihovat, kreslit i malovat.

Sešit je také spíš pro 4leťáky.

 IMG_7993