Připravte se na jaro! Krabičky se semínky i tvořením jsou připraveny. Krabička Ruce v hlíně je skvělým základem každé domácí zahrádky. Nově koupíte i zvlášť vše na výrobu semínkových koulí.

Stojánky na vajíčka ze samotvrdnoucí hmoty

Velikonoce se kvapem blíží a kraslice musí někde stát, že? Společně si vyrobíme minimalistický stojánek aka proklad na vajíčka ze samotvrdnoucí hmoty.

 IMG_0320

 

Co potřebujete

  • samotvrdnoucí hmotu
  • akrylové barvy/akrylové fixy/i obča fixy můžou být
  • špejli
  • proklad od vajíček
  • válek na těsto nebo skleněnou láhev
  • případně mokrý hadřík

 

👉 Vše potřebné najdete v krabičce Hurá Velikonoce!: www.venkohratky.cz/kreativni-sady/velikonocni-krabicka.

IMG_2892_mensi 

Jak postupovat

🔸 Vyválejte si část samotvrdnoucí hmoty - měla by být silnější, asi tak 3-5 mm. 

🔸 Připravte si proklad na vajíčka (z hygienických důvodů raději dezinfikovaný v troubě, ideálně nový) a otočte ho dnem vzhůru.

🔸 Na dno teď opatrně položte vyválenou hmotu a lehce ji přitlačte, aby pěkně kopírovala křivky prokladu. Jak těsně a důkladně hmotu na proklad otisknete, tak detailní bude výsledný stojánek.

🔸 Opatrně tupým nožem odkrojte okraje hmoty, které přesahují přes proklad. Okraje stojánku by měly původní vajíčkový proklad lícovat. 

🔸 Zkontrolujte, jak je hmota do prokladu obtisknutá a klidně poupravte podle sebe.

🔸 Pokud jsou nerovné a trochu “chlupaté”, uhlaďte je mokrým hadříkem. Stejně tak můžete vyhladit i jiné nerovnosti v povrchu stojánku, pokud se vám nezamlouvají.

🔸 Stojánek teď nechte na původním prokladu ležet a schnout. Můžete druhý den opatrně zkontrolovat odklopením stojánku od prokladu, jak schne. Počítejte ale, že stojánek bude schnout klidně 3 dny kvůli tomu, že je vrstva hmoty celkem silná - musí přece udržet vajíčka.

🔸 Když je stojánek suchý, můžete ještě nerovnosti ještě trochu upravit mokrým hadříkem. Nám se líbí mít stojánek trochu rustikální a nerovnosti nám nevadily, ba naopak.

🔸 Teď už si stojánek dozdobte podle své fantazie. Nám se líbily drobné puntíky, kterých docílíte koncem štětce nebo špejlí.

Ať se stojánek povede!

IMG_3061