Připravte se na jaro! Krabičky se semínky i tvořením jsou připraveny. Krabička Ruce v hlíně je skvělým základem každé domácí zahrádky. Nově koupíte i zvlášť vše na výrobu semínkových koulí.

Řeřichové hlavičky na každé Velikonoce

Veselé vlasaté hlavičky snadno vyrobíte z vaječných skořápek. Díky bezvadným semínkům řeřichy uvidíte, že jim vlásky vyklíčí už během 3 dnů. Ozdobí stůl, okenní parapet i poličku s knížkami. Pojďme se do toho pustit, je to hračka.


IMG_3886_mensi

Co potřebujete

  • vejdumky (vyfouknutá vajíčka)
  • fixky
  • špičaté nůžky  
  • vatu
  • semínka řeřichy

👉 Vše potřebné najdete v krabičce Hurá Velikonoce!: www.venkohratky.cz/kreativni-sady/velikonocni-krabicka.

 IMG_3902_mensi

Jak postupovat

  1. Nejdřív si připravte vajíčka. Udělejte v horní části dírku ostrými nůžtičkami a potom dírku opatrně rozšiřujte, aby z vajíčka šlo bílek a žloutek vylít do skleničky (můžete z nich potom upéct jidášky nebo si je usmažit k večeři). Vylámejte z jedné strany ještě trochu skořápky, aby se tam dobře dávala vata, ale vajíčko pořád vypadalo jako hlavička. Pořádně vnitřek skořápky vypláchněte, klidně mýdlem nebo prostředkem na nádobí.
  2. Teď můžete na skořápku namalovat obličej. Očička, brýle, ofinku, nosík, pusu i pihy. Tvá fantazie je nejlepší rádce.
  3. Přišel čas na vatu. Vlož ji do vajíčka. Nemá čouhat ven, ale ani nesmí být jen na dně vajíčka. Skořápku postavte do stojánku na vajíčka, který už možná máte vyrobené z naší krabičky. Nebo použijte váš domácí stojánek. Nebo proklad na vajíčka. Nebo kousek plastelíny, ze které vytvarujete mističku. Cokoli, co bude hlavičku držet, aby z ní nevytekla voda a semínka se nevysypala.
  4. Vatu namočte - použijte rozprašovač nebo tam přilejte trochu vody konvičkou. Pokud vata neplave, ale je mokrá tak akorát, nasypte na ni semínka řeřichy.
  5. Každý den si najděte chvilku, nebo radši dvě, a hlavičky zkontrolujte, aby nevysychala. Semínka potřebují být pořád vlhká. Když budou hlavičky v teple a na sluníčku na okenním parapetu, za pár dní už uvidíš malé klíčky.

 

To není všechno

Vajíčko můžete i vyfouknout. V tomhle případě uděláte malou dírku nahoru a dolů. Jen nezapomeňte druhou dírku ucpat kamínkem nebo kouskem plastelíny, než do vajíčka vložíte vatu. Voda by při zalévání jinak protékala. 

A nemusíte zůstat jen u hlaviček a obličejů, skořápky mohou vypadat jako zajíčci, když jim dolepíte ouška, nebo jiná zvířátka. Víc skořápek za sebou vytvoří zase housenku. Klidně improvizujte a hrajte si.

 

IMG_3904_mensi