Připravte se na jaro! Krabičky se semínky i tvořením jsou připraveny. Krabička Ruce v hlíně je skvělým základem každé domácí zahrádky. Nově koupíte i zvlášť vše na výrobu semínkových koulí.

Jak vyrobit listy ze samotvrdnoucí hmoty

🍁 Dokážete si představit, kolik různých tvarů listů vykouzlí příroda na stromech? 🍁

Pojďte je s námi prozkoumat, naučit se je poznávat podle tvarů a vyrobit si je jako dekoraci. Děti budou nadšené.

🍃 Až půjdete na procházku, pár lístků posbírejte nebo jemně utrhněte. Nejlepší bude, když najdete co nejvíc různých stromů. Porozhlédněte se třeba po dubu, buku, bříze, lípě, kaštanu, jasanu. Nejdřív si je pěkně prohlédněte, prozkoumejte žilnatiny a teď se pusťte do vyrábění! Děti se naučí rozpoznávat rozdíly listů i stromů, možná i pojmenovat stromy.

Co potřebujete:
🌿 listy stromů
🌿 pečicí papír (nemusí být)
🌿 válek/lahvičku
🌿 tupý nožík
🌿 samotvrdnoucí hmotu
🌿 štětec
🌿 akrylovou zelenou barvu

❤️ Vše potřebné najdete v krabičce Vzhůru do lesa a nemusíte shánět nic navíc.

🌿 Pokud máte už listy nasbírané, prima! Připravte si místo, kde budete tvořit. Nejlepší je dát si na místo tvoření pečící papír, aby hmota neumazala stůl. Jde ale dobře umýt.
🌿 Rozbalte hmotu a kousek jí rozválejte na tenký plátek. Válení bude bavit i nejmenší. Čím tlustší bude, tím budou listy déle schnout. Budou zase ale pevnější.
🌿 Na rozválený plát hmoty položte list a opatrně ho do hmoty zatlačte válečkem. Ideálně tak, aby se do hmoty obtiskla i žilnatina a obrys listu.
🌿 List pomalinku zvedněte a podle jeho obrysu nožíkem odkrojte zbylou hmotu.
🌿 Teď se podívejte na okraje listu. Jsou zubaté, střapaté, rovné? Nožíkem list dozdobte tak, ať se co nejvíce podobá předloze.
🌿 Pokud chcete, aby listy visely, nezapomeňte do nich udělat malou dírku. Pokračujte stejně s dalšími listy.
🌿 Listy nechte uschnout. Nejlepší je chodit je pravidelně obracet a kontrolovat, aby se při usychání nekroutily. Podle tloušťky to může trvat i 2 dny.
🌿 Když jsou listy suché, natřete je zelenou akrylovou barvičkou. Hotovo!