Výprodejové ceny jsou a budou do vyprodání zásob. Nakupte a bavte se kreativním tvořením!

Vajíčka z kartonu zdobená přírodními materiály

Trochu netradiční dekoraci vytvoříte na stěnu, jako zápichy do květníků nebo jen tak na stůl. 

Vajíčka, nebo i jakýkoli jiný tvar, můžete ozdobit přírodou. Nalepíte na ně všechno, co máte nasbíráno z procházek. Od kamínků přes lístky a květiny, až po kousky mechu, šišek nebo klacíky. Vajíčka potom navážete na provázky, přivážete na klacík a pak pověsíte na stěnu. Parádu ale udělají i položená na talíři nebo zapíchnutá v květníku.

 

Co potřebujete

 • lístky/mech/kamínky/jehličí    
 • karton           
 • nůžky    
 • delší klacík/větvičku asi 30 cm dlouhou
 • lepidlo 
 • šablonu s vajíčky
 • provázek
 • tupou jehlu 1. Nejdřív hajdy ven a sbírejte všechno možné, čím budete chtít vajíčka ozdobit. Hodí se droboulinké kamínky, jehličí, kapradí, žaludové kloboučky, jehnědy, mech, listí. Nezapomeňte na delší klacík, na který dekoraci můžete pověsit. 
 2. Doma vystřihněte vajíčko ze šablony a obkreslete ho na krabici nebo jiný karton tolikrát, kolik budete chtít zdobit vajíček. Můžete použít i tvrdší papír. 
 3. Vajíčka z kartonu vystřihněte. Pokud je budete věšet na stěnu, je čas do nich udělat dírky na provázek ostřejšími nůžkami nebo ořezanou tužkou.
 4. Vezměte si lepidlo a kartonové vajíčko jím potřete. Přichází čas na kreativní řádění. Ozdobte vajíčka přírodninami, které máte doma nasbírané z procházek. Udělejte na nich proužky ze sušených květů, ozdobte vajíčko dokola droboulinkými kamínky a doprostřed umístěte třeba kousek větvičky z tújky, vajíčko zasypej pískem a doprostřed zasaď vylisovanou kytičku. Použít můžeš i semínka z domácích surovin - trochu červené čočky, mungo klíčků, pohanky, rýže, a vysypat dekorativní proužky z nich. Nápadů budete mít určitě mraky.
 5. Teď se rozhodněte, zda vajíčka budou viset na stěně, nebo je zapíchnete do květníku na špejli, nebo budou jen tak ležet.
 6. Pokud budou vajíčka jen tak ležet, máte hotovo.
 7. Pokud budou viset, navlékněte hotová vajíčka na provázek. Pomoci vám může tupá jehla ze stojánků na vajíčka z velikonoční krabičky. Na provázku nejdřív udělejte uzlík, ať ti vajíčko nespadne. Pokud budete chtít víc vajíček na jednom provázku v různé výšce, nezapomeňte mezi nimi udělat další uzlíky. 
 8. Připravte si klacík, na kterém budou vajíčka viset. Naměřte si provázek asi 2x tak dlouhý, než je klacík. Na oba konce ho navažte tak, aby vytvořil klacíkem trojúhelník. Navažte na něj provázky s vajíčky a je to.
 9. Pokud budou vajíčka stát v květníku, najděte doma špejle a lepidlem je přilepte k vajíčkům. Hotovo.To není všechno

Vždycky je lepší přírodniny sbírat než trhat z živých rostlin. Když zvedáte větší kus kůry nebo klacek, podívejte se, zda tím nerušíte stonožky nebo jiné broučky, kteří pod ním našli domov. Květiny trhejte tak, aby ještě nějaké zůstaly pro potěchu oka ostatních kolemjdoucích.