Výprodejové ceny jsou a budou do vyprodání zásob. Nakupte a bavte se kreativním tvořením!

Tipy na knížky nejen o přírodě

Knižní tipy o poznávání přírody jsou tady. Vydejte se za dobrodružstvím a naučte děti, proč vlaštovky létají před deštěm nízko, nebo jak vypadá šiška okousaná od veverky. Tolik toho můžeme stihnout!

 

🌨️ První sníh
„Jsme jako severští kočovníci“, volá Štěpán. „Anebo jsme andělé“, volá Anežka. Ano, první sníh má magickou moc a promění nás v cokoli budeme chtít. A pak Anežka se Štěpánem odjedou na ledním medvědovi do Sněžné země. Tahle půvabná kniha vás chytne za srdce každou větou!

👉 Knihu koupíte tady.

 132_prvni-snih

 

🐦 Kdo roste v zahradě

Slavík se po zimě vrací z Afriky domů a hledá místo, kde si postaví hnízdo. V zahradě je tolik stromů a keřů! Který z nich se stane jeho domovem? Možná to bude třešeň, jabloň, švestka nebo šeřík… Každý strom a keř o sobě slavíkovi vypráví a čtenáři se tak dozvědí, co je na něm výjimečného a jak ho poznají. 

👉 Knihu koupíte tady.

 144_kdo-roste-v-zahrade

 

🌼 Rostliny cestovatelky

Není semínko jako semínko. Některé létá, jiné plave a další třeba skáče nebo se vystřeluje jako miniaturní dělová koule. Vydejte se spolu s rostlinami na cesty — ať už letecky, po vodě, či po souši.

👉 Knihu koupíte tady.

 156-3_rostliny-cestovatelky

 

🌲 Kniha Jedna dvě v lese

Kniha potěší všechny malé nadšence čísel a počítání. Hravou formou děti zasvětí do světa geometrie, pravidelnosti i prostorového uspořádání s pomocí hladových lesních housenek, listů, větviček i slunce. Je plná malých úkolů i pořádných počtářských výzev.

👉 Knihu koupíte tady.

 150-3_jedna-dve-v-lese

 

🌲 Kniha Kdo roste v lese

Půvabnou knížkou Kdo roste v lese nás provede jezevec. Vrací se zpět do dětství, kdy maminka jeho a sourozence učila, který strom se chvěje, proč stromy na zimu shazují listí, co stvoří symbióza houby a řasy a který strom přežije i ukrutnou zimu. Uchyluje se do minulosti, ale najde si nová přátelství i v přítomnosti?

👉 Knihu koupíte tady.

 141-1_kdo-roste-v-lese

🌤️ Všechny barvy počasí

„Mrholení nebo také mžení je sice velmi jemné, protože sestává z drobných kapiček, zato může trvat celé dny. Padá z méně těžkých mraků, tedy z mlhy. Na to musí být dostatečně chladno, protože jinak by se jemné kapičky mlhy vypařily. Proto je mžení typické pro podzim a zimu, stejně jako pro horské oblasti.“ Všechny tyhle odpovědi a úžasné jemné ilustrace najdete v knize Všechny barvy počasí.

👉 Knihu koupíte tady.

 159_vsechny-barvy-pocasi

 

🪱 František z kompostu
František je žížala, která žije na konci zahrady v kompostu. I když se cítí šťastně, touží být v něčem dobrý jako ostatní kamarádi pavouci, ploštice nebo včelky. A tak hledá, co by mu šlo, až se to jednoho dne dozví. Z příběhu Františka děti zjistí, proč jsou žížaly užitečné, jak funguje kompost, co tam patří a nepatří. A hlavně, že každý má na světě své místo a je potřebný!

👉 Knihu koupíte tady.

IMG_2419 (kopie)


🪲 Hovnivál Hugo
Hugo je chrobák velký, kterému neřekneme jinak než hovnivál. Jeho obživou jsou hovínka, a tak je Hugo sbírá po celém lese. Nestačí mít jednu, ani dvacet, musí jich mít nejvíc. Z toho všeho hromadění hnědých kuliček přehlédne, že už nestíhá ukoulet dokonalý tvar, ale prazvláštní šišky, ze kterých ani nemá radost. Děti vyčtou mezi řádky, že opravdické štěstí nespočívá v hromadění, ale vychází z náhodného setkání s kamarádem nebo z vůně lesa. A také jak se různí hovínka zvířátek, jak se z vajíčka stane chrobák i recept na mňamózní kuličky na sváču pro vás i děti.

👉 Knihu koupíte tady.

IMG_2406 (kopie)

🔸 Hravouka
Myška, která miluje všechny encyklopedie, nás provede podzemím, lesem, okolím rybníka i zahradou. Naučí nás poznat larvy a housenky, poradí, jak bezpečně chytnout broučky na zkoumání, a vysvětlí, jak funguje potravní řetězec. V lese nám vysvětlí, jak rostou stromy, i kdo se schovává v duběnce. U rybníka se spolu podíváme do bahna a vysvětlí nám, co pomáhá vodním živočichům v pohybu ve vodě. Na zahradě nás myška naučí založit jezírko a vysvětlí, proč je to důležité.

Díky všem těm poznatkům se myšce podaří napsat vlastní encyklopedii. Je krásná, je hravá, je nadupaná informacemi, které si přeju, aby moje holky znaly. ❤️

👉 Knihu koupíte tady.

🔸 Hravocesta
Myška se tentokrát vydává na cestu do města a na takovou cestu je potřeba se řádně připravit. S myškou nejdřív poznáme zasněžený svět v zimě. Kdy by to byl řekl, že ne všechny zvířátka může potkat a pozdravit. Počasí se mění a myška nás jeho změnami provede. Naučí nás sledovat teplotu vzduchu i sílu větru. Společně budeme sledovat cesty zvířátek i hledat jejich stopy. A pozor, nejen jejich šlápoty! Naučíme se spolu sledovat noční oblohu i „přežít“ pod širým nebem.

👉 Knihu koupíte tady.