Výprodejové ceny jsou a budou do vyprodání zásob. Nakupte a bavte se kreativním tvořením!

Jak si doma vyrobit sadu razítek

Rozmysli, jaká razítka chceš začít vyrábět nejdřív. Na každou příležitost se hodí jiné razítko. Naučíme tě vyrábět razítka a obtiskávátka z moosgummi = pěnovky, z ruliček od toaletního papíru, s provázkem, přírodní razítka ze surovin, které klidně najdeš doma, i razítka z brambor. Už se nemůžeš dočkat? Hurá na to!

 

Co potřebuješ

 • nůžky
 • krabičku od zápalek
 • ruličky od toaletního papíru
 • citrón/cibuli/brambory
 • vykrajovátko
 • dřevěné kostky
 • moosgummi
 • šablonu s obrázky
 • provázekRazítka z moosgummi = pěnovky

Z moosgummi vystřihněte podle šablony libovolný tvar. Vystřihněte ho vždy 2x, aby bylo razítko vyšší, bude se vám snadněji tiskat. Obě vrstvy přilepte na sebe na korkovou zátku, dřívko, nebo třeba krabičku od sirek. Do moosgummi můžete i něco vytlačit a udělat strukturu. Nebo vystříhat různé proužky a vlnky, a nalepit je pod sebe. Vytvoříte tak pravidelný vzorek na balicí papír.

 IMG_7997 (kopie)

Obtiskávátka z ruličky od toaletního papíru

Ruličku od toaletního papíru rozstřihněte na polovinu. Z jedné poloviny vytvarujte třeba srdíčko,z druhé čtverec, obdélníček nebo nechte kolečko.Přírodní razítka

Pokud doma najdete citron nebo cibuli, překrojte je na polovinu. Každou polovinu co nejvíc osušte nebo klidně nechte hodinku oschnout na vzduchu, a potom položte do barvy. Obtiskat můžete i listy stromů.

 IMG_8325 (kopie)

Razítka z brambory

Najděte doma vykrajovátko. Z brambory odkrojte asi ⅓ tak, aby se plocha vykrajovátka vešla na bramboru. Zatlačte vykrajovátko do brambory a odřízněte podél vykrajovátka zbylý kus brambory tak, aby tvar vykrajovátka vystupoval.

IMG_8285 (kopie) 

Razítko s provázkem

Dřevěnou kostku nebo krabičku od zápalek omotejte provázkem tak, aby se provázky nepřekrývaly, ale vytvořily proužky, které budete potom namáčet do barvy. Provázky hodně utáhněte a nahoře zauzlujte.

provazkova razitka

Ruce a nohy jako razítka

Potřete si barvou prsty, dlaně nebo chodidla a tiskejte. Na obtiskávání částí těla doporučujeme ale použít barvy k tomu určené - barvy prstové.

S razítky si můžete pěkně vyhrát. Určitě tě napadne něco vlastního, my ti poradíme alespoň pár způsobů, které se zalíbily nám. Nejdřív si připrav kus kartonu a na karton vytlač trochu barvy. Trochu si ji rozprostři, ať se ti tam vejde celé razítko. Použít můžete i klasické razítkovací polštářky. A pusť se do práce!

 1. Ozdobte si svůj minipamátníček/sešítek. Do sešítku patří razítko, které bude něco připomínat.
 2. Vyzdobte balicí papír. Dárečky můžete připravit někomu k narozeninám, svátku nebo jen tak pro radost. A ručně vyráběný balicí papír udělá radost dvojitou, to nám věřte. Na balicí papír se hodí jakékoli razítko - proužky, rozkrojená cibule, abstraktní tvar i razítko ve tvaru koníka.
 3. Vyrobte přáníčko nebo poděkování. Podle toho, pro koho budete přáníčko vyrábět, vyberte razítko. Babička ocení květinu, maminka určitě srdíčko, kamarádka zase koníka.
 4. Vytvořte příběh. Tohle je čistě na vaší fantazii. Můžete natiskat květinovou louku z razítka ve tvaru kytičky a na louku dokreslit vílu nebo motýly.
 5. Vyrobte pohlednici. Na pohled můžete natiskat cokoli podle své fantazie. Určitě se bude hodit natřený list i razítka různých tvarů.
 6. Potiskejte tričko nebo látkový sáček. Sem patří razítka vykrojená z brambor. Jen na tričko budete potřebovat speciální barvičky na textil.