Poslušně hlásíme, že máme prázdniny. Moc se omlouváme, ale výjimečně krabičky odešleme 6.5., nejdéle 10. 5. Platí to pro objednávky od pondělí 29.4. Odjeli jsme odpočívat. Děkujeme za pochopení!

Stromovka

Neohodnoceno
190 Kč –31 %
Stromovka
190 Kč –31 % 130 Kč
Skladem

Dětmi ilustrovaná Abeceda vzácných stromů je na českém knižním trhu ojedinělým počinem nejen svým obsahem, ale i formou vzniku. Stromovka přináší drobné črty o povaze, původu, výšce, kráse a užitečnosti stromů, popisy odvozené od skutečných přírodních druhů a tyto příklady doplňují i příběhy stromů „fantaskních“ a „bájeslovných“ – často vznikly z přímé inspirace během výtvarné dílny.

Detailní informace

Detailní popis produktu

Dětmi ilustrovaná Abeceda vzácných stromů je na českém knižním trhu ojedinělým počinem nejen svým obsahem, ale i formou vzniku. Inspirovány texty Jiřího Dvořáka a Terezy Horváthové a pod vedením zkušených výtvarníků tvořily děti ilustrace k textům nebo se samy snažily sestavit vlastní výtvarný příběh na téma stromu. 

Stromovka přináší drobné črty o povaze, původu, výšce, kráse a užitečnosti stromů, popisy odvozené od skutečných přírodních druhů a tyto příklady doplňují i příběhy stromů „fantaskních“ a „bájeslovných“ – často vznikly z přímé inspirace během výtvarné dílny.

Tvůrci společně s dětmi pronikali do samotné podstaty stromů, hledali, co vše se stromy souvisí, často volili i netradiční materiály a postupy (např. když malovali olivovým olejem nebo lipovým čajem, když obtiskovali kůru stromů). Vy na nás motorovou pilou, my na vás kořeny...

Tuhle knihu je zážitek už jen držet v ruce - má nádhernou a netradiční vazbu!